Ponuka Aktivít

Aktívna Dovolenka

V lete už tradične ponúka možnosti pešej turistiky vo Vysokých Tatrách, Roháčoch, Nízkych Tatrách, ale blízky je aj Slovenský raj. Zachovalé lesy Kozích chrbtov nad Važcom vás zlákajú na hubárčenie a prechádzky spleťou lesných cestičiek, stvorenými aj pre bežcov či cyklistov. Ak ste nadšení cyklisti, potešia vás cyklotrasy vedúce priamo z Važca rôznymi smermi: k vodnej elektrárni Čierny Váh, odkiaľ budete mať úchvatné výhľady na Horný Liptov a Tatry, vybrať sa cyklotrasou môžete tiež do Štrby, Slovenského raja a na Horehron.

Výlety v Prírode

Nad obcou sa nachádza známa Važecká vyhliadka s posedením a nádherným výhľadom na panorámu Tatier, Važecká jaskyňa preslávená vďaka nálezom kostí jaskynného medveďa, Múzeum ľudovej kultúry Važec, Dom Jána Hállu – expozícia umelca, ktorému učaroval Važec a jeho obyvatelia. Medzi Važcom a Štrbou sa rozprestiera Nemecký vojenský cintorín, na ktorom našlo svoj večný odpočinok asi 6 500 nemeckých vojakov. Susedná obec Východná je vám známa folklórnym festivalom. Spomenieme i obec Hybe, a jej slávneho zbojníka Pacha, Hybickú tiesňavu s osobitými skalnatými útvarmi. Vo Važci i okolitých dedinách vás privítajú miestne reštaurácie s ponukou miestnych špecialít za dobré ceny.

Iné Možnosti

Približne pol hodinu Vám bude trvať cesta k niektorému z obľúbených aquaparkov v Poprade, Liptovskom Mikuláši a Bešeňovej. V zime je Važec ideálnym východiskom pre lyžiarov, bežkárov v lyžiarskych areáloch vo Vysokých Tatrách (Štrbské Pleso: približne 20 minút autom), Nízkych Tatrách (Lyžiarske stredisko Jasná: približne 40 minút autom), či v Beliankach (Lyžiarske Stredisko Bachledka Ski & Sun: približne 50 minút autom). Priamo vo Važci sa taktiež nachádza menší miestny vlek – Lyžiarske stredisko Važec Birutova.